40 CERTAMEN DE BANDES DE MÚSICA DE LA COMUNITAT VALENCIANA 2018

0
209

DEL 03 FINS AL 04 DE NOVEMBRE DE 2018 · AUDITORI DEL PALAU DE LES ARTS

40 Certamen de Bandes de Música de la Comunitat Valenciana

Jurat
Presidenta
María Margarita Landete Carrilero
Vicepresident
Pere Manuel Aragó
Vocals
Josep Vicent Egea Insa
Beatriz Fernández Aucejo
Salvador Sebastià López
María Pilar Vañó Bacete
José Suñer Oriola
Secretària
M.ª José Albors Merino
Presentador
Onofre Valldecabres

PROGRAMA DISSABTE, 3 DE NOVEMBRE
Quarta Secció 10:30 h
Obra obligada: Trafalgar de Javier Pinto

UNIÓN MUSICAL SAN BARTOLOMÉ DE ORIHUELA
Pasdoble: Gibraltar de R. Waterer
Obra lliure: Avern de Saül Gómez Soler
Director: Eduardo Maciá Campillo

ASSOCIACIÓ ARTÍSTICO MUSICAL SANT BLAI DE POTRIES
Pasdoble: La flor del taronger de Miguel Asins Arbó
Obra lliure: Nautilus de Juan L. Roig
Director: Adrián Ronda Sampayo

SOCIEDAD MUSICAL DE GELDO
Pasdoble: El tio Caniyitas de Ricardo Dorado
Obra lliure: The ghost ship de José Alberto Pina
Director: Salvador Andrés Rivas Gil

Tercera Secció 16:30 h
Obra obligada: Stonage de Sara Galiana

SOCIEDAD ARTISTICO MUSICAL DE CASTELLNOVO
Pasdoble: Gloria al pueblo de Perfecto Artola
Obra Lliure: Van Gogh Portraits de Aldo Rafael Forte
Director: Ricardo Bolos Pérez

AGRUPACIÓN MUSICAL DE MONTESINOS
Pasdoble: Agüero de José Francisco Ribate
Obra lliure: Golden Land de Saul Gómez Land
Director: José Vicente Pérez Pérez

UNIÓN MUSICAL DE HIGUERUELAS
Pasdoble: Musical Apolo de Amando Blanquer
Obra Lliure: Taj Majal d’Hugo Chinesta
Director: Josep Dominguez Martin

PROGRAMA DIUMENGE, 4 DE NOVEMBRE
Segona Secció 10:30 h

Obra Obligada: Images de José Suñer Oriola

UNIÓ INSTRUCTIVO MUSICAL LA ESMERALDA D’ALMASSORA
Pasdoble: Cristina Pastor de Vicente Ortiz Gimeno
Obra lliure: Expedition d’Oscar Navarro
Director: Víctor Alapont

CENTRE ARTÍSTIC CULTURAL VERGE DE LA PAU D’AGOST
Pasdoble: Música y vinos de Manuel Morales Martínez.
Obra lliure: Symphony n.º 2 – Theogonic d’Andrés Valero Castells
Director: José Vicente Algado Climent

SOCIEDAD MUSICAL LA PAZ DE SIETE AGUAS
Pasdoble: La Paz de Sieteaguas de ManuelBernal Nieto
Obra lliure: Poeme du Feu d’Ida Gotkovsky
Director: Borja Martínez Alegre

Primera Secció 16:30 h
Obra obligada: Concerto for winds de José Ignacio Blesa Llull

SOCIETAT MUSICAL LA LIRA FONTIGUERENSE DE LA FONT DE LA FIGUERA
Pasdoble: Goya de Julian Palanca
Obra lliure: El Jardín de Hera de José Suñer Oriola
Director: David Penades Fassanar

ASSOCIACIÓ MUSICAL CIUTAT DE BENICARLÓ DE BENICARLÓ
Pasdoble: María del mar Anglés de Pablo Anglés Galindo
Obra lliure: The composer of Storms 3dr Symphony de J.I. Blesa -Llull
Director: Pablo Anglés Galindo

SOCIETAT MUSICAL BANYERES DE MARIOLA
Pasdoble: Sit de Plata, de José Rafael Pascual Vilaplana.
Obra lliure: Leonardo Dreams, de Saül Gòmez Soler.
Director: José Francisco Mira Marín.

Dejar respuesta

Please enter your comment!
Please enter your name here